Op zaterdag 22 en zondag 23 november gaan de deuren van het prachtig gerenoveerde postgebouw opnieuw open. Iedereen is van harte welkom om er de stad op een nieuwe manier te leren kennen. Kom langs en ontdek als eerste het nieuwe Visit Lokeren.
Vijf originele modules laten je op een verrassende manier kennismaken met alles wat Lokeren te bieden heeft. Start aan de datatafel, een groot touchscreen waarmee je moeiteloos alle hotspots in Lokeren en de regio ontdekt. Aan de feesttafel dompel je je onder in de rijke feestcultuur, van de Lokerse Feesten tot carnaval.
In de cultuurmodule luister je naar verhalen van vier markante Lokerse figuren, zoals Anna Cogen en Auguste Lippens, die je meenemen naar het Lokeren van vroeger.
Voor wie houdt van spel en ontdekking zijn er interactieve brievenbussen met leuke weetjes over lokale gewoontes, gerechten en dialecten. De postbussen zijn natuurlijk een knipoog naar het verleden van het gebouw als postkantoor.
Tot slot wacht er nog een bijzondere ervaring op je: een virtuele tocht over het water. Neem de peddel vast en verken vanuit je plek onder meer de jachthaven, Spletterenbrug en de Vapeurbrug. Het is bijna alsof je er zelf vaart.
Zelfde dienstverlening, nieuwe omgeving
In het toeristisch centrum zal je de stad niet alleen interactief kunnen ontdekken, je kan er natuurlijk ook nog steeds terecht om heel wat informatie in te winnen of Lokerse geschenkjes aan te kopen. Neem zeker ook een kijkje in onze shop met nieuwe gadgets en enkele streekproducten.
Opening in twee delen
Op zaterdag 22 en zondag 23 november opent voor jullie het nieuwe Visit Lokeren. Zo kunnen we al volop gebruikmaken van de nieuwe voorzieningen, terwijl we achter de schermen verder werken aan de optimale afwerking van de rest van het gebouw. De volledige, feestelijke opening volgt op 25 januari 2026.